Menhol ve Tanklar

FKS boru sistemi komple çözüm üreten bir sistem olduğu için, özellikle kanalizasyon projelerinin en büyük sorunlarından olan menhol ve bakım bacaları FKS sistemi ile tamamen güvenilir ve pratik çözüme kavuşturulmaktadır. Projede kullanılacak menhol ve bacalar projeye uygun olarak FIrat Tesisleri'nde üretilmekte ve uygulama sahasında normal boru birleşimi gibi borularla birleştirilmektedir.

GİRİŞ - ÇIKIŞ MENHOLLER

Bu tür menholler özellikle ikiden çok giriş ve çıkışı olan, dönüş noktaları için uygun menhollerdir. Bu tür menholler giriş ve çıkış iç çapları 300mm.'den 700mm'ye kadar olan borular için idealdir.

FKS TANKLARI

FKS sisteminde 300mm. iç çapları 3600mm. iç çapa kadar silindirik, dikey ve yatay tank üretimi yapılmaktadır. Bu tanklara her türlü giriş ve çıkış bağlantıları, kapaklar ve vanalar bağlamak mümkündür. FKS tanklar 2000 ile 50000 lt. kapasiteli olarak üretilmektedir.

TEĞET MENHOLLER

FKS boru sisteminde iç çapı 800mm ve daha üstü borular için en ekonomik ve pratik menhol uygulaması teğet menhollerdir. Bu tip uygulamalarda standart menhol iç çapı 1000mm olarak üretilmekte, menhol boru hattının ortasından teğet geçecek şekilde monte edilmektedir.