Ek Parçalar

FKS boru sisteminde boruların kullanım amaçlarına yönelik her türlü ek parçayı yapmak mümkün olduğu gibi, ek parçaların uçları da boru tiplerinde belirtildiği gibi her türlü birleşim şekline uygun üretilebilmektedir. Bu sistemde tüm ek parçalar DIN 16691 standardında belirtilen değerlere göre imal edilmektedir. Standartta yer almayan özel tasarım ve mühendislik imalatları istenilen amaca yönelik olarak tarafımızdan teknik hesapları yapılarak üretilmektedir.

FKS DİRSEKLER

FKS boru sisteminde boru tipi ve kullanım yerlerine göre istenilen dirseklerin uç kısımları değişik birleştirme yöntemine uygun olarak yapılmaktadır.

FKS ÇATALLAR

FKS boru sisteminde boru tipi ve kullanım yerlerine göre istenilen açılarda tekli ve çoklu çatallar, uç kısımları değişik birleştirme yöntemine uygun olarak yapılmaktadır.

BETON GEÇİŞ PARÇALARI

Özellikle arıtma tesisi uygulamalarında beton geçişleri kesinlikle bu yöntemle yapılmalıdır.

Beton geçiş parçası uygulama şekline göre elektrofüzyon kaynak donatılı muf şeklinde olabildiği gibi, flanşlı bağlantıya uygun flanş adaptörü şeklinde veya alın kaynağı, ektrüzyon kaynağına da uygun şekilde üretilebilmektedir.

Beton geçiş parçasının en büyük özelliği agresif yapılı betonla, sistemin sızdırmaz bir şekilde kaynamasını sağlamasıdır. Bu parçanın özel tasarım dış yüzeyi, betonla kesin sızdırmazlık sağlayacak kaynaşımı sağlar. Beton geçiş parçası beton uygulama esnasında beton kalıbına yerleştirilir.

FKS REDÜKSİYONLAR

FKS boru sisteminde boru tipi ve kullanım yerlerine göre istenilen ölçülerde redüksiyonlar, uç kısımları değişik birleştirme yöntemine uygun olarak yapılmaktadır.

FLANŞ ADAPTÖRÜ - FLANŞLAR

FKS boru sistemi, uygulandığı tüm projelerde gereksinim duyulan tüm ek parça ve özel bağlantı parçalarına sistem bütünlüğü ve güvenilirliği içerisinde pratik ve ekonomik çözümler getirir. Sistemde kullanılması gereken tüm ek parçalar aynı malzeme ile üretilir ve birleştirilir.

ÖZEL BAĞLANTI PARÇALARI

  • Özel Bağlantı Parçaları
  • Flanş Adaptörü ve Flanşlar
  • Diğer Özel Parçalar