Teknik Bilgiler

Residence Power Pipe Boru ve Ek Parçaları, TS 275-1 EN 1329-1 (Borular, ekleme parçaları ve sistemin özellikleri) standardında belirtilen teknik, kimyasal ve fiziksel özellikleri karşılamaktadır.

SEGMANLI CONTA

Residence Power Pipe Boru ve Ek Parçaları çift yanaklı, segmanlı contası ve tam uyumlu muf yuvası ile sızdırmazlar.

Fırat PVC Residence Power Pipe Atık Su Sistemleri

Fırat PVC Residence Power Pipe Atık Su Sistemleri Fırat PVC Residence Power Pipe Atık Su Sistemleri Fırat PVC Residence Power Pipe Atık Su Sistemleri

SES GEÇİRMEYEN MALZEME

Residence Power Pipe Boru ve Ek Parçaları; FRvinylflex ve PVC'nin karışımıyla elde edilen hammadde ile üretilirler. Mineral takviyeli Residence Power Pipe atık su sistemleri; hem temas sesini absorbe eder, hemde uğultu (ses) geçişini engeller.

BOY VE ET KALINLIĞI

Residence Power Pipe Boru ve Ek Parçaları TS 275-1 EN 1329-1 kalite standartlarına göre tanımlanan BD uygulama sınıfı et kalınlıklarında üretilirler.

Uygulama Alanı Kodu

B: Bina içinde toprak üzerinde kullanılacak elemanlar için veya bina dışında duvara monte edilmiş elemanları kapsar.
D: Yer altı drenaj ve kanalizasyon sistemlerine bağlantı yapmak için bina altında ve binadan 1 metre mesafe içinde toprak altına gömülü olarak kullanılan boru ve elemanları kapsar.
BD: Her iki uygulama sınıfı elemanlarını da kapsar.

Dış Çap Dış Çap Toleransı Et Kalınlığı
(B sınıfı) min.
Et Kalınlığı
(BD sınıfı) min.
50 +0,2 3,0 3,0
75 +0,3 3,0 3,0
110 +0,3 3,2 3,2
125 +0,3 3,2 3,2
160 +0,4 3,2 4,0
200 +0,5 3,9 4,9
250 +0,5 4,9 6,2
315 +0,6 6,2 7,7

KALİTE KONTROL

Residence Power Pipe Boru ve Ek Parçaları; hammadde, üretim ve stok olmak üzere, tüm aşamalarda Fırat kalite ve kontrol garantisi altındadır. Ürünlerimizin standartlarda belirtilen kontrol sıklığı ve sayısına uygun olarak yapılan tüm testlerden geçerek "Kalite Onayı" alması zorunludur.

SAĞLAM SİSTEM YAPISI

Mineral takviyeli Power Pipe atık su sistemleri; güçlü yapısıyla darbeye, korozyona ve kimyasallara karşı yüksek direnç gösterir. Uzun ömürlü, eksiksiz ve bakım gerektirmeyen sistem bütünlüğü ile tüm yapılarda uzun yıllar sorunsuzca kullanılırlar.

FARKLI ÇAP VE BOY ÇEŞİTLİLİĞİ

Residence Power Pipe boru ve ek parçaları 50 - 315 mm çap ve 150 - 6000 mm aralığındaki boy seçenekleri ile yapılarınızdaki her türlü atık su tahliye ihtiyaçlarınızı karşılar.

PÜRÜZSÜZ İÇ VE DIŞ YÜZEYLER

Residence Power Pipe boru ve ek parçalarının pürüzsüz, parlak iç ve dış yüzeyleri sayesinde atık su tesisatınızda tortu, birikinti, bakteri, koku, tıkanma oluşmaz ve akış performansı düzgün olur.

KOLAY VE HIZLI MONTAJ

Residence Power Pipe boru ve ek parçalarının, sistem montajı kolay ve hızlı yapılır. Bakım, onarım, kesme, bükme, yapıştırma vs. gibi zahmetli işçilikler gerektirmez.

TAŞIMA VE STOK KOLAYLIĞI

Residence Power Pipe boru ve ek parçaları rijit özelliği sayesinde şaşırtmalı olarak üstüste ve teleskopik şekilde içiçe kolaylıkla istiflenebildiği için stok ve taşımada avantaj sağlar.

RESIDENCE BORU SES GEÇİRMEZ

Dünya üzerinde insanların yaşam kalitesini artırmak için ortaya çıkan yenilikler, bir süre sonra yerini mutlaka yeni teknolojilere bırakmaktadır. Fırat ar-ge laboratuarlarında geliştirilen ve ses yalıtım özelliği olan mineral takviyeli vinyl-copolimerin (FRVinylFlex®) PVC ile birleştirilmesi sonucu elde edilen hammaddeden üretilen Residence Power Pipe Atık Su Sistemleri, yüksek ses izolasyonu performansına ve sağlam fiziksel özelliklere sahiptir.

Mineral takviyeli Residence Power Pipe Atık Su Sistemleri; hem temas sesini absorbe ederek, hem de uğultu (ses) geçişini engeller.

RESIDENCE BORU ALEV ALMAZ

Residence Power Pipe Boru ve Ek Parçaları, DIN 4102 standartlarında ve Ulusal Yangın Yönetmeliği B1 sınıfında zor alevlenici yapı malzemesi olarak tanımlanan sert PVC hammaddesinden üretildiği için olası yangınlarda alev almaz ve yangının katlar arası geçişine izin vermez.