Teknik Özellikler

UYGULAMA ALANI KODU

B: Bina içinde toprak üzerinde kullanılacak elemanlar için veya bina dışında duvara monte edilmiş elemanları kapsar.
D: Yer altı drenaj ve kanalizasyon sistemlerine bağlantı yapmak için bina altında ve binadan 1 metre mesafe içinde toprak altına gömülü olarak kullanılan boru ve elemanları kapsar.
BD: Her iki uygulama sınıfı elemanlarını da kapsar.

Dış Çap Dış Çap Toleransı Et Kalınlığı
(B sınıfı) min.
Et Kalınlığı
(BD sınıfı) min.
50 +0,2 3,0 3,0
75 +0,3 3,0 3,0
110 +0,3 3,2 3,2
125 +0,3 3,2 3,2
160 +0,4 3,2 4,0
200 +0,5 3,9 4,9
250 +0,5 4,9 6,2
315 +0,6 6,2 7,7

PVC DUBLEX BORU VE EK PARÇALAR YANMAZ VE ALEV ALMAZ

Sert PVC hammaddesinden üretilen Fırat Dublex pvc atık suboru ve ek parçaları DIN 4102 standartlarında ve Ulusal Yangın Yönetmeliğinde B1 olarak tanımlanan zor alevlenici yapı malzemesi sınıfındadır. Fırat Dublex PVC esaslı atık su boru ve ek parçaları bu özelliği sayesinde olası yangınlarda alev almaz ve yangının katlar arası geçişine izin vermez.

PVC DUBLEX BORU CONTASI SIZDIRMAZ

Dublex PVC atık su ek parçaları; "o-ring"li contası ve tam uyumlu conta yuvası sayesinde kesinlikle sızdırmazlar. Kolayca takılıp ve çıkarılabilmesi sayesinde tahliye sistemi montajı hızlıca yapılır ve kesme, bükme, yapıştırma vs. gibi zahmetli işçilikler gerektirmez. Fırat Dublex PVC boru ve ek parçalarından oluşturulan atık su tahliye sistemi, sisteme 15 dakika süre ve 0,5 bar basınçta su verilerek yapılan sızdırmazlık performansı testini başarıyla karşılamaktadır.

STOKLAMA VE TAŞIMADA AVANTAJLIDIR

Fırat Dublex pvc atık su boru ve ek parçaları rijit özelliği sayesinde üstüste ve teleskopik şekilde içiçe kolaylıkla istiflenebildiği için stok ve taşımada avantaj sağlar.

PVC DUBLEX BORU VE EK PARÇALAR PÜRÜZSÜZ İÇ VE DIŞ YÜZEYE SAHİPTİR

Fırat Dublex PVC atık su boru ve ek parçalarının pürüzsüz, parlak iç ve dış yüzeyleri sayesinde atık su tesisatınızda tortu ve birikinti oluşmaz, bakteri, koku, tıkanma ve akış performansı kaybı olmaz, akış düzgün ve hızlı olur. Boru ve ek parça yüzeylerinde pullanmalar, soyulmalar oluşmaz.

PVC DUBLEX BORU VE EK PARÇALAR FARKLI ÇAP VE BOY ÇEŞİTLİLİĞİ İLE İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAR

Fırat Dublex PVC Atık Su Boru ve Ek Parçaları 50 - 315 mm çap ve 150 - 6000 mm aralığındaki boy seçenekleri ile yapılarınızdaki her türlü atık su tahliye ihtiyaçlarınızı karşılar. Kolayca takılıp çıkarılabilmesi sayesinde tahliye sistemi montajı hızlıca yapılır ve kesme, bükme, yapıştırma vs. gibi zahmetli işçilikler gerektirmez.