Genel Tanım

Boru içerisinden farklı akış hızlarında geçen akışkanlar, boru çeperlerine ve boru içerisindeki engellere çarparak titreşimlere sebebiyet verirler ve yaşam alanlarında rahatsızlık veren sesler çıkarırlar.

İnşaat sektöründe yaşanan modern gelişmeler, konut teslim sürelerini hızlandırmıştır. İnşaat firmaları, tesisat yalıtımları için yaptıkları ek işçilik giderlerini ve zaman maliyetlerini düşürmek için daha sessiz borulara ihtiyaç duymuşlardır.

Sessiz Boru Kullanım Alanları

Residence Boru ve Ek Parçaları; villa ve çok katlı konutlarda, hastanelerde, okullarda, otellerde, endüstriyel ve sportif vb. yapılarda sessizliği sağlaması, ekolojik ve ekonomik olması sebebiyle tercih edilir. Sessiz boru, yapı temelindeki ve yapı içindeki atık suların sızıntı yapmaksızın ideal ve güvenli bir şekilde tahliye edilmesini (50 yıl) sağlar.

Malzeme Özellikleri

RESİDENCE BORU VE EK PARÇALARI U-PVC ve vinyl-copolimer (FRvinylflex) hammaddelerinin karışımıyla 3 katmanlı olarak üretilir.

İç Katman: Pürüzsüz iç yüzeye sahip U-PVC’den yapılmıştır.
Orta Katman: FRvinylflex , Fırat AR-GE laboratuarları tarafından geliştirilen mineral bazlı bir katkı maddesidir ve Residence Borulara sessizlik özelliği kazandırmaktadır. 
Dış Katman: Dışardan gelen darbelere karşı boruyu koruyan U-PVC’den üretilmiştir.