Hatırlarsanız sizlere iki ayrı konuda çalışma önerisinde bulunmuştuk;

1.  Savaşların çıkış sebepleri nelerdir? Savaşların çıkmaması için neler yapılmalıdır?

2.  Mahalle esnafının ailemize ve ülkemize katkıları nelerdir? Mahalle esnafı kimlerdir? Süpermarketlerle mahalle esnafı arasında ne fark vardır? 

Umarım bu konular üzerinde düşünmenin yararlarını fark etmişsinizdir.

Yarışmamızı 1.,2.,3. ve 4. sınıfa devam eden öğrencilerimiz için  resim; 5.,6., 7. ve  8. sınıflara devam eden öğrencilerimiz için ise kompozisyon dallarında gerçekleştirdik.  Yarışmamıza birbirinden güzel çalışmalarla katıldınız. “Fırat Jürisi “nin dereceye giren eserleri belirlemede çok zorlandığını sizinle paylaşmak isteriz.

Şunu belirtmeden geçemeyeceğiz; “bu yarışmaya katılarak gösterdiğiniz gayretlerle hepiniz gözümüzde birincisiniz”. Bu sebeple; “Fırat Jürisi” olarak, başlangıçta sadece ilk 3'e vereceğimizi açıkladığımız ödülün yanı sıra yarışmalarımıza katılan tüm öğrencilerimizi de birer “kitap seti” ile ödüllendirmeyi uygun gördük. Önünüzdeki yaz tatilinde bu kitapların hepsini okumanız, sizin okuma alışkanlığınızın da pekişmesini sağlayacaktır.  Unutmayalım ki; Türkçemizi doğru kullanmanın, güzel ve etkileyici konuşmanın ve yazmanın en önemli adımlarından biri de okumaktır.

Sevgili Çocuklar,

Yarışmalarımız gelecek yıllarda da devam edecektir. Bu yarışmalara da katılacağınızdan, arkadaşlarınızı teşvik edeceğinizden ve daha güzel çalışmalar hazırlayacağınızdan hiç şüphe duymuyoruz. 

Katılım gösteren sizleri ve ailelerinizi yürekten kutluyor, başarılarınızın artarak devamını diliyoruz.

Resim Yarışması

1- Görkem Alp Kahraman /  Veli: Mehmet Kahraman

2- İrem Güngör / Veli: İbrahim Güngör        

3- Tuğba Urkun / Veli: Nami Urkun              

Kompozisyon Yarışması

1-Nadire Güngör / Veli: İbrahim Güngör

2- Büşra Özkaya / Veli: Naci Özkaya

3- Necla Kör / Veli: Aydın Kör