Hammadde

Pirinç

Fırat Metal Ek Parçalarının üretiminde ana hammadde olarak özel MS 58 Pirinç kullanılmaktadır.

Pirinç malzemesi kolay izlenebilirliği, uzun ömürlü kullanımı, aşınma ve korozyona karşı yüksek dayanımı gibi özellikleri nedeni ile metal ek parça üretiminde tercih edilir. Çubuk formunda tedarik edilen pirinç hammeddesi; EN 12164 ve EN 12165 standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

EPDM O-Ring

Fırat Metal Ek Parça Sistemlerinin işlevini eksiksiz olarak yerine getirebilmesi sistemde doğru O-Ring kullanılması ile mümkündür.

Fırat Metal Ek Parçalar da kullandığımız 0-ringler için, sentetik kauçuklar arasındaki en doğru hammadde olan Etilen Propilen Dien Monomer (EPDM) kullanılmaktadır. Çünkü; su-hava oksidasyonuna, ozon çatlamalarına karşı mukavemete, -40°C ve +130°C arası sıcaklıklarda sızdırmazlık için gereken kalıcı deformasyon değerlerine sahip olan tek conta EPDM kauçuk üründür.

Nikel Kaplama

MS 58 Pirinç ile üretilen Fırat Metal Ek Parçaları Nikel malzeme ile kaplanarak kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Nikel Kaplama sayesinde ek parçalar parlak ve güzel bir görünüme kavuştuğu gibi, dış yüzey korozyon dayanımları da artarak daha uzun süreli kullanım olanağı sağlanmaktadır.