Fırat PP-R Kompozit Boru ve Ek Parçaları ısıtma sistemlerinizde güvenle kullanılır. Kombi ve radyatörünüzün sağlıklı bir sistem bütünlüğü içinde çalışmasını sağlarlar. Fırat PPRC folyolu ve folyosuz boru ve ek parçaları ise sıcak ve soğuk tesisat sistemlerinizde zengin ek parça ve çap seçenekleri ile uygulamacının dostudur. PP (PoliPropilen) hammaddesinden üretilen, PP Boru, Kompozit Boru ve Fırat PPRC Boruların Fırat PP ek parçalarla kullanılması % 100 sızdırmazlık için tavsiye edilir. Fırat Kompozit Borular uygulama kolaylığı sayesinde zamandan tasarruf sağlar ve tesisatçımızın dostudur.

Termoplastik bir malzeme olan PPRC, kopolimerlerin moleküler yapısı sayesinde çalışma sıcaklığı ve basınca bağlı olarak uzun çalışma ömrüne sahiptir. (20 C°, 25 atü , 50 Yıl)

Kaygan ve parlak iç yüzeyi sayesinde sıvı akışı sekteye uğramaz ve pprc boru içerisinde tortu oluşumuna izin vermeyerek, basınç kaybını önler.

Metal Borulara karşı 4 kat daha fazla aşınmaya karşı dayanımlıdır, bu da yüksek akış hızı sağlar. (7 m/sn’ye kadar)

Polipropilenin elastikliği çelikten 257 kat daha fazladır. Çelik boru cidarında akım esnasında ortaya çıkan titreme, sabitleme tertibatı vasıtasıyla duvara yayılamaması nedeniyle oluşan rahatsız edici sesler, polipropilen boru - pp boru tesisatlarında görülmez. PPRC Borular hijyeniktir, toksik içermez.

PP Borular istenilen çalışma sıcaklığına metal borulara oranla oldukça hızlı bir şekilde ulaşırlar. Sahip oldukları düşük termal iletkenlik değeri(0,24 W/mK) sayesinde sistem içerisindeki taşınan sıvıdaki ısı kaybı düşüktür. Bunlar sayesinde enerji tasarrufu sağlanmış olur.

PPRC Boruların düşük yoğunluğa(0,890-0,910 g/cm3) sahip olmaları nedeniyle oldukça hafiftirler. Bu da tesisatların hatırı sayılır bir zaman kazanılarak kolay ve güvenilir bir şekilde, tamamlanmasını sağlar.